Americká hypotéka

 

Potřebujete vysoký úvěr například na studia svých dětí? Nikde v bance Vám tak vysokou částku neposkytnou nebo nejste spokojeni s úroky nabízených produktů? Vlastníte nemovitost, na které nevázne zástavní právo? Řešením pro Vás může být Americká hypotéka!

 

Americká hypotéka je neúčelový úvěr, který je nutné zajistit nemovitostí. Jak název hypotéky napovídá, jedná se o velmi oblíbený úvěrový produkt v USA. Na českém trhu se objevila americká hypotéka teprve v roce 2004, kdy vyšel nový zákon o dluhopisech (190/2004 Sb.), který rozšířil účelovost použití hypotečního úvěru. Do té doby bylo možné hypotékou financovat pouze koupi nemovitosti, stavbu nebo rekonstrukci.

 

Výše hypotéky

Americkou hypotéku nabízí již většina bank a finanční prostředky poskytují do 70% – 80% hodnoty zastavené nemovitosti. Některé banky mají nastavenou navíc maximální výši úvěru, ale u některých je výše limitovaná pouze hodnotou nemovitosti. Co samozřejmě nelze opomenout, je nutnost prokázat pravidelný a dostatečně vysoký příjem.

 

Úroková sazba

V tomto bodě se americká hypotéka od té běžné liší, jelikož úroková sazba bývá poněkud vyšší. Průměrně se pohybuje od 6 % – 7% a výše, ale je třeba brát v úvahu délku fixačního období, výši úvěru, dobu splácení apod. Oproti spotřebitelskému úvěru je však úrok nižší a potřebuje-li klient vysokou částku, je pro něj americká hypotéka výhodnější.

 

Doba splatnosti

U americké hypotéky je doba splatnosti oproti běžné hypotéce relativně krátká a pohybuje se v závislosti na bankovním ústavu obecně od 1 roku do 25 let.

Detailnější informace o podmínkách hypotéky, jako je úroková sazba, doba fixace nebo délka splácení, naleznete ZDE

Všechny výše uvedené aspekty a podmínky je potřeba při žádosti o úvěr velmi důkladně zvážit. Naši nezávislí hypoteční poradci Vám mohou nejen pomoct a poradit, ale také ušetřit Váš čas i starosti. Neváhejte a kontaktujte nás! 

Sdílejte a informujte.
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks