Rekreační objekt

 

Máte již vyřešené bydlení a teď uvažujete o koupi chaty nebo chalupy, kde budete moct odpočívat ve svém volném čase? Chybí Vám ale finanční prostředky? Nezoufejte! S hypotékou na rekreační objekty si svůj sen můžete splnit! Jaké podmínky si kladou banky a co je potřeba vědět, než se rozhodnete zažádat o úvěr?

 

Podmínky poskytnutí úvěru

Je nutné, aby kupovaný rekreační objekt měl přidělené alespoň evidenční číslo. Toto je pro všechny banky jeden ze základních požadavků, se kterým se určitě setkáte.

 

V jaké výši banky hypotéku poskytují?

Ve většině případů požadují banky při poskytnutí hypotečního úvěru na rekreační objekt vlastní prostředky klienta, tedy neposkytují tzv. 100% hypotéku. Maximální výše hypotéky bývá omezena do 80 % – 85 % odhadní ceny nemovitosti, některé banky mají navíc také nastavenou maximální částku, kterou mohou poskytnout. Některé banky však finanční účast klienta nevyžadují a je tedy možné získat prostředky na nákup nemovitosti v plné výši.

Jestliže z nějakého důvodu musíte žádat o hypotéku u banky, která Vám neposkytne finance na Vámi vybraný rekreační objekt v plné výši, nabízí se řešení v podobě zástavy jiné nemovitosti, na kterou nemá zástavní právo jiná banka.  Podrobněji se této problematice budeme věnovat níže.

 

Čím lze za hypotéku ručit?

Zde platí stejné podmínky jako u jiných druhů hypoték. Nabízí se dvě možnosti ručení:

 

  • kupovaným rekreačním objektem

Tato varianta je nejjednodušším řešením, ovšem ne vždy ideálním pro klienta. Jak již bylo uvedeno výše, ne všechny banky poskytují na koupi rekreačního objektu hypotéku do výše 100% a jedna z podmínek poskytnutí úvěru je tedy klientova finanční spoluúčast, u některých bank až 35%. Ručení kupovaným rekreačním objektem je tedy vhodné pouze pro klienty, kteří disponují nějakými finančními prostředky.

 

  • jinou nemovitostí

Jestliže potřebujete tzv. 100% hypotéku a z nějakých důvodů se nemůžete obrátit na banku, která by Vám v této výši úvěr poskytla, můžete hypoteční úvěr zajistit jinou nemovitostí, která splňuje obecné podmínky akceptované bankou, například byt, rodinný dům atd.

Důležitá informace pro Vás jistě bude, že zástavní právo lze po jisté době, nebo když to okolnosti dovolí, převést na koupený objekt, který je předmětem hypotéky. Je však třeba počítat s poplatky za změnu parametrů hypotéky, a proto je vhodné si v takovém případě zjistit, za jakých podmínek je pro Vás změna zástavy nejvýhodnější a co všechno by tento krok u Vaší banky obnášel.

 

Detailnější informace o podmínkách hypotéky, jako je úroková sazba, doba fixace nebo délka splácení, naleznete ZDE

 

Všechny výše uvedené aspekty a podmínky je potřeba při žádosti o úvěr velmi důkladně zvážit. Naši nezávislí hypoteční poradci Vám mohou nejen pomoct a poradit, ale také ušetřit Váš čas i starosti. Neváhejte a kontaktujte nás!

Sdílejte a informujte.
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks